Достапни линкови

logo-print

Управниот суд во Струга решава за листата на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ


Управниот суд решава за листата на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Струга откако општинската изборна комисија во градот ја одби заедничката листа за советници на двете партии, јавуваат македонските медиуми. Според извештаите, двете партии поднеле жалба до судот по која институцијата треба да се изјасни во рок од неколку часа.
XS
SM
MD
LG