Достапни линкови

logo-print

Потврдени 21 смртни казни во Египет


Судот во Египет ги потврди смртните пресуди за 21 обвинет за учество на минатогодишните насилни протести на фудбалски стадион во градот Порт Саид. Судот во саботата на 52 обвинети им изрече доживотни казни затвор. Ланските немири настанаа во знак на незадоволство од пресудите за обвинети за учество на протестите во 2011 година.
XS
SM
MD
LG