Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Кина ќе ја посети Русија


Кинескиот министер за надворешни работи изјави дека Џи Џинпинг ќе замине во прва официјална посета на Русија по неговото назначување на претседателската фунцкија во Кина. Министерот Јанг Џиечи денеска појасни дека шефот на државата ќе отпатува за Русија, по што ќе ги посети и африканските држави Танзанија, Јужна Африка и Конго.
XS
SM
MD
LG