Достапни линкови

logo-print

Секретарот за одбрана на САД во посета на Авганистан


Чак Хегел

Чак Хегел

Американскиот секретар за одбрана Чак Хегел пристигна во ненајавена посета на Авганистан.
Хегел, кој е прв пат во Авганистан изјави дека има многу предизвици пред НАТО да ја предаде безбедноста во рацете на авганистанците.
Ние сме се уште во војна, им изјави Хегел на новинарите кои патуваат со него.
XS
SM
MD
LG