Достапни линкови

logo-print

Видео со заробените мировници на ОН објавено на интернет


Сириските бунтовници пред возило на ОН во Голанската висорамнина каде беа заробени мировниците

Сириските бунтовници пред возило на ОН во Голанската висорамнина каде беа заробени мировниците

Во видео објавено на интернет наводно се прикажани филипинските мировници на ОН кои беа заробени од страна на сириските бунтовници во Голанската висорамнина. Еден од мировниците во видеото вели дека тие се безбедни и згрижени. Сириската организација за човекови права го објави видеото.
Филипините најостро го осудија настанот и побара итно ослободување на заробените.
XS
SM
MD
LG