Достапни линкови

logo-print

Десетина лица на разговор во МВР за инцидентите


Демолиран автомобил за време на протестите

Демолиран автомобил за време на протестите

МВР соопшти денеска дека десетина лица поврзани со инцидентите од минатиот викенд биле повикани на службен разговор врз основа на идентификација од снимките добиени од медиумите. Според МВР, за пет од нив, постојат сомненија дека се инволвирани во петочните инциденти, додека останатите во инцидентите кои се случија во саботата. Три од лицата се малолетници.
По целосно документирање и во консултација со надлежниот Јавен обвинител, против сите за кои ќе има доволно докази ќе бидат поднесени соодветни пријави.
XS
SM
MD
LG