Достапни линкови

logo-print

Планинари од Северна Осетија бараат врв именуван по Чавез


Уго Чавез

Уго Чавез

Планинарската федерација на Северна Осетија бара еден планински врв да биде именуван по венецуелскиот претседател Уго Чавез, кој завчера почина. Околу 20 планинари во негова чест утре ќе се искачуваат на врвот висок 3400 метри. Венецуела под водство на Чавез ја призна независноста на грузиската сепаратистичка република Северна Осетија.
XS
SM
MD
LG