Достапни линкови

logo-print

ЕУ очекува надлежните органи да ги смират тензиите во земјата


Портпарол на еврокомесарот за проширување Штефан Филе, Петер Стано

Портпарол на еврокомесарот за проширување Штефан Филе, Петер Стано

Портпарол на еврокомесарот за проширување Штефан Филе, Петер Стано изјави дека е жално што во Македонија се случиле неодамнешните инциденти. Според Стано, како што пренесе МИА, ЕУ е загрижена од влошување на ситуацијата и очекува лидерите на заедниците и надлежните органи да ги превземат сите неопходни активности за да се избегне влошување на тензиите.
XS
SM
MD
LG