Достапни линкови

logo-print

Талибанците убиле 16 авганистански војници


Авганистански војници

Авганистански војници

Авганистанските власти соопштија дека талибанците убиле 16 авганистански војници во североисточниот дел на земјата. Потпаролот на покраината Бадакшан Абдул Маруф Раскин за Радио Слободен Авганистан изјави дека војниците во понеделникот биле киднапирани и дека биле убиени во Вардуј.
Според него, тамошните старешини биле во можност да преговараат за ослободување на други 7 војници од истиот регион.
XS
SM
MD
LG