Достапни линкови

logo-print

САД со предупредување до Иран за нуклеарната прогама


Џозеф Макманус

Џозеф Макманус

САД го предупредија Иран дека ќе се соочи со натамошна изолација и притисок доколку не успее да одговори на меѓународната загриженост за нуклеарната програма на земјата. Американскиот амбасадор Џозеф Макманус пред бордот на Меѓународната агенција за атомска енергија денеска изјави дека САД се длабоко загрижени за непоколебливата посветеност на Иран кон измама, пркос и одлагање
Американскиот командант на Блискиот Исток Џејмс Матис вчера во Вашингтон изјави дека санкциите врз Иран не функционираат.
XS
SM
MD
LG