Достапни линкови

logo-print

Притворен поранешен претседателски кандидат во Ерменија


Паруир Хаирикијан

Паруир Хаирикијан

Ерменскиот суд донесе одлука на поранешниот претседателски кандидат Вардан Сердакијан да му додели два месеци притвор. Сердакијан беше уапсен под обвиение дека бил вмешан во обидот за атентат врз друг претседателски кандидар Паруир Хаирикијан. Адвокатот на Средакијан, Александар Сирунијан изјави дека обвинувањата против неговиот клиент се неосновани.
XS
SM
MD
LG