Достапни линкови

logo-print

Авганистан ќе ја преземе контролата врз затворот Баграм


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи изјави дека американските сили за неколку дена ќе ја предадат контролата врз затворот Баграм на властите од земјата. Говорејќи во Парламентот Карзаи рече дека напорите кои ги преземале во изминатите години конечно ќе се исплатат и од наредната недела земјата ќе раководи со затворот кој се ноаѓа во близина на Кабул.
XS
SM
MD
LG