Достапни линкови

logo-print

Рекордна вредност на Дау Џонс


Американскиот индекс на акции Дау Џонс го надмина претходниот рекорд кој беше поставен пред започнувањето на финансиската криза. Индексот денеска достигна вредност од 14.222 поени и со тоа ја надмина досегашната највисока вредност од октомври во 2007 година.
Пазарот оттогаш имаше корист од финансискиот стимул на федералните резерви на САД и други глобални централни банки.
XS
SM
MD
LG