Достапни линкови

logo-print

Киднапиран локален законодавец во Пакистан


Султан Тарин

Султан Тарин

Вооружена група на мажи киднапирала локален законодавец во пакистанската покраина Балочистан. Сервисот на Радио Слободна Европа во земјата Радио Маршал јави дека неговото семејство смета дека Султан Тарин бил киднапиран додека патувал од Куета кон соседниот град Пишин.
Безбедносните сили соопштија дека започнале операција за негово пронаоѓање. Засега никоја не презема одговорност за киднапирањето на Тарин.
XS
SM
MD
LG