Достапни линкови

logo-print

Убиени 40 сириски војници во Ирак


Ирачките власти соопштија дека неиндетификувана вооружена група на мажи убила најмалку 40 сириски војници кои допатувале во земјата во минатата недела за да избегаат од нападот на бунтовниците во Сирија. Според извештајот, нападнат бил конвојот кој ја пренесувал групата назад во Сирија преку покраината Анбар во која доминира сунитското население.
XS
SM
MD
LG