Достапни линкови

logo-print

Тројца кодоши меѓу кандидатите за локални избори


Комисијата за верификација на фактите на својата веб страна денска ги објави имињата на тројца кандидати за советници кои соработувале со тајните служби. Според комисијата станува збор за кандидатот на ДПА за советник во општина Гостивар, Јакуп Шехапи, кандидатот за советник во општина Неготино, Властимир Јовановиќ и кандидатот од владејачката коалиција за советник во општина Чучер Сандево, Славе Рајовски.
XS
SM
MD
LG