Достапни линкови

logo-print

МВР продолжува со индентификација на насилниците на протестите


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави денеска дека МВР продолжува со идентификација на нови лица од неодамнешните протести врз основа на снимки и дека има определен напредок. Но и со разговори со други лица очевидци или лица кои на друг начин можат да дадат информација за насилниците кои дивееја низ Скопје и вандалски се однесуваа оштетувајќи притоа имот. Кога ќе се комплетираат сите информации, како што рече Јанкулоска јавноста ќе биде известена.
Според неа, она што најмалку може да се толерира е повредувањето на недолжни граѓани и полициски службеници кои професионално ја вршеле својата работна задача и должност.
XS
SM
MD
LG