Достапни линкови

Ештон оствари средба со Тачи и Дачиќ


Шефот за надворешна политика на ЕУ Кетрин Ештон

Шефот за надворешна политика на ЕУ Кетрин Ештон

Шефот за надворешна политика на ЕУ Кетрин Ештон ја започна шестата рунда на преговори меѓу Србија и Косово. Ештон оделно во Брисел имаше средба со косовскиот и српскиот премиер, Хашим Тачи и Ивица Дачиќ.
Тројцата ќе се сретнат доцна попладне за да разговараат за можностите да се постигне договор за регулирање на заедницата на српските општини во Косово.
XS
SM
MD
LG