Достапни линкови

logo-print

Расмусен во посета на Кабул


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен допатува во Кабул на разговори со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, а ќе има средби и со други претставници. Во фокусот е безбедносната транзиција од трупите на НАТО, на авганистанските сили. Поголемиот дел од војниците на НАТО би требало да се повлечат од Авганистан до крајот на наредната година.
XS
SM
MD
LG