Достапни линкови

logo-print

Кралицата Елизабета хоспитализирана


Британската кралица Елизабета Втора

Британската кралица Елизабета Втора

Италијанските власти соопштија дека британската кралица Елизабета Втора го откажала патувањето во нивната земја поради здравствени причини. Во меѓувреме од Бекингам палатата соопштија дека 86 годишната кралица е хоспитализирана со симптоми на стомачен вирус.
Елизабета која ја прослави 60 годишнината на тронот во минатата година требаше да отпатува за Италија и да му биде гостинка на претседателот Џорџио Наполитано на 6 и 7 март.
XS
SM
MD
LG