Достапни линкови

logo-print

Владата го вратила долгот кон стопанството


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски изјави денеска дека владата целосно го вратила долгот кон стопанството по основ на поврат на ДДВ и за извршените услуги кон државните институции. Тој во своето обраќање на бизнис форумот во организација на Стопанската комора на Македонија-Турција рече и дека ова прашање кое минатата година ја засегаше македонската економија е надминато онака како што ветиле.
Според него, нивната цел и план е и натаму да опстојат на овој начин и да не создаваат такви доцнења во плаќањата.
XS
SM
MD
LG