Достапни линкови

logo-print

Пратениците на ДПА ќе се вратат во Парламентот


Претседателот на ДПА Мендух Тачи

Претседателот на ДПА Мендух Тачи

Претседателот на ДПА Мендух Тачи пред почетокот на седницата на партијата најави дека нивните пратеници ќе се вратат во македонскиот Парламент. Во однос на вчерашните случувања за кои ќе разговара Централното претседателство на ДПА Тачи ја обвини владејачката ДУИ дека игра валкани игри со македонските политички партии.Тој апелираше до Албанците да не ја загубат довербата во политичкиот процес.
Според него, ваквите настани на никому не му одговараат и тоа не е игра и тие што си играат со тоа не се зрели за тоа колку е комплициран политичкиот живот во Македонија.
XS
SM
MD
LG