Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на загинати во борбите во Мали


Француската новинска агенција АФП цитирајќи воени извори јави дека најмалку 50 борци поврзани со Ал Каеда биле убиени во изминативе денови во судирите меѓу трупите на Франција и на Мали. Според изворите, борбите продолжуваат, но сега ситуацијата е под контрола.
Француското министерство за одбрана соопшти дека загинал уште еден војник трет по ред откако војниците беа распоредени во африканската земја во јануари.
XS
SM
MD
LG