Достапни линкови

logo-print

Инцидентите се преселија на скопски Бит пазар


Судирите меѓу полицијата и демонстрантите кои се собраа денеска, ескалираа откако се случи нов судир меѓу полицијата и демонстрантите на Бит пазар. На исфрланите камења кон полицијата, таа употребила солзавец истиснувајќи ја толпата. Сепак, на местото на настанот може да се види дека повторно се случуваат инциденти.
XS
SM
MD
LG