Достапни линкови

logo-print

Русија загрижена поради извештајот за смртта на посвоеното дете во САД


Куќата во која живее биолошката мајка на Максим Кузмин

Куќата во која живее биолошката мајка на Максим Кузмин

Русија изрази загриженост поради заклучокот на извештајот на американската истрага дека посвоеното руско момче Макс Шато, родено како Максим Кузмин, починало во несреќен случај, од самонанесени повреди. Комесарот на руското министерство за надворешни работи за човекови права, демократија и владеење на правото Константин Долгов изјави дека смета оти резултатите од аутопсијата на тригодишното дете, кое почина во јануари, се некомплетни и побара од американските официјални лица да и ги достават на Русија потребните документи за да го проучи случајот.
XS
SM
MD
LG