Достапни линкови

logo-print

Силен земјотрес ја погоди Камчатка


Камчатка

Камчатка

Американскиот геолошки институт соопшти дека земјотрес со јачина од 6,9 степени го погодил рускиот полуостров Камчатка. Епицентарот на земјотресот бил 85 километри од градот Озерновски и на длабочина од 52 километри.
Според руските власти се уште нема извештаи за жртви или штета од земјотресот и не било издадено предупредување за цунами.
XS
SM
MD
LG