Достапни линкови

Филе, Ховит и Бузек во посета на Скопје


Еврокомесарот за проширување на ЕУ Штефан Филе

Еврокомесарот за проширување на ЕУ Штефан Филе

Еврокомесарот за проширување на Европската унија Штефан Филе, известувачот за Македонија во Европскиот парламент Ричард Ховит и поранешниот претседател на Европарламентот Јиржи Бузек, утре ќе го посетат Скопје. Целта на нивната посета е да извршат притисок за да се стави крај на политичката криза.
Веста ја потврди потпаролот на Филе, Петер Стано, како и канцеларијата на Ховит.
XS
SM
MD
LG