Достапни линкови

logo-print

Бесими во Брисел се сретна со Ховит


Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Ричард Ховит, на денешната средба со македонскиот министер за евроинтеграции Фатмир Бесими во Брисел, како што јави МИА, најавил дека утре ќе го посетел Скопје за да разговара за кризата со политичките лидери.
Комисијата за надворешни работи на Европскиот Парламент, како што е познато, го одложи гласањето за Резолуцијата за Македонија. Бесими, денеска треба да се сретне и со комесарот за проширување на Европската унија Штефан Филе ќе разговара за Пристапниот дијалог и актуелната политичка криза во Македонија.
XS
SM
MD
LG