Достапни линкови

logo-print

Девет години од смртта на претседателот Борис Трајковски


Одбележување на осумгодишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски во Скопје

Одбележување на осумгодишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски во Скопје

Денеска се одбележува деветгодишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски. Делегација на Собранието на Македонија ќе положи цвеќе на неговиот гроб во Алејата на великаните на гробиштата во Бутел.
Владина делегација предводена од министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Димовски во која ќе биде и заменик министерот за одбрана Емил Димитриев пак, ќе присуствува на церемонијата кај Ротимље, каде во авионската несреќа покрај Трајковски загина и целиот екипаж.
XS
SM
MD
LG