Достапни линкови

logo-print

Сириските бунтовници го одбија предлогот за преговори


Сириски бунтовници

Сириски бунтовници

Сириските бунтовници го одбија предлогот да одржат разговори со властите за решавање на конфликтот во земјата. Шефот на сиријската дипломатија Валид ал Муалем по средбата со неговиот руски колега Сргеј Лавров изјави дека бил подготвен на дијалог со опозицијата, вклучувајќи ги и вооружените бунтовници кои веќе две години бараат оставка од претседателот Башар ал Асад.
Лавров изјави дека ситуацијата во Сирија се наоѓа на крстопат.
XS
SM
MD
LG