Достапни линкови

logo-print

Иран со критика за филмот Арго


Екипата на Арго на церемонијата на доделување на Оскар

Екипата на Арго на церемонијата на доделување на Оскар

Иран упати критика до добитникот на оскар за најдобар филм Арго и го окарактеризира како анти-иранска пропаганда. Филмот го режираше Бен Афлект и говори за бегството на група на американски дипломати кои се криеле во резиденцијата на канадскиот амбасадор во Техеран во 1979 година за време на исламската револуција. Филмот не беше прикажан ниту во едно кино во Иран.
XS
SM
MD
LG