Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад врз полициска станица во Атина


Маскирани лица синоќа со молотови коктели нападнале полициска станица во атинскиот кварт Ексархија, кој се смета за собиралиште на анархисти. Напаѓачите биле околу петнаесетина и откако ги фрлиле бомбите избегале. Експлозијата причинила незначителни материјални штети врз влезот на полициската управа.Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG