Достапни линкови

logo-print

Средба Бесими Орав


амбасадорот Аиво Орав

амбасадорот Аиво Орав

Вицепремиерот за евроинтеграции Фатмир Бесими денеска ќе оствари протоколарна средба со амбасадорот Аиво Орав. На средбата, како што соопшти Кабинетот на Бесими, ќе биде истакната неговата посветеност и подготвеност за натамошно продолжување на воспоставениот пристапен дијалог на високо ниво како и сите други проекти кои го подржуваат евроинтегративниот процес на Македонија.
XS
SM
MD
LG