Достапни линкови

logo-print

Министерот Џафери на состанок на НАТО во Брисел


Министерот за одбрана Талат Џафери

Министерот за одбрана Талат Џафери

Министерот за одбрана Талат Џафери денеска во Брисел ќе присуствува на состанокот на Севереноатлантскиот совет на НАТО во ИСАФ. На состанокот, министрите за одбрана на земјите членки на НАТО и на земјите контрибутори во силите ИСАФ во Авганистан ќе го разгледаат напредокот поврзан со транзицијата на одговорностите од ИСАФ на Авганистанските национални безбедносни сили. Воедно ќе стане збор и за ангажманот на НАТО во Авганистан по 2014 година.
XS
SM
MD
LG