Достапни линкови

logo-print

Чавез се уште имал проблеми со дишењето


Уго Чавез со неговите ќерки во болницата во Хавана

Уго Чавез со неговите ќерки во болницата во Хавана

Владата на Венецуела соопшти дека претседателот Уго Чавез кој болува од рак се уште имал проблеми со дишењето и оти неговата здравствена состојба не била многу подобрена. Чавез во понеделникот се врати во Каракас по четвртата операција на Куба каде што скоро два месеца мина во болница. 58 годишниот Чавез е на власт во Венецуела 14 години, а во октомври лани повторно беше избран за претседател.
XS
SM
MD
LG