Достапни линкови

logo-print

Најмалку 11 загинати во експлозии во јужна Индија


Архивска фотографија.

Архивска фотографија.

Најмалку 11 луѓе загинале, а најмалку 50 се повредени во две или три експлозии, што го погодиле преполниот центар на градот Хајдерабад на југот на Индија, соопшти полицијата. Сè уште не се познати причините за експлозиите. Градот Хајдерабад со 6,8 милиони жители е еден од главните бизнис центри во јужна Индија.
XS
SM
MD
LG