Достапни линкови

logo-print

Собранието од вторник на пауза до завршувањето на локалните избори


Во Собранието в понеделник седници ќе одржат неколку комисии што ќе разгледуваат закони во второ читање, по што ќе има пауза во работата на Парламентот до завршувањето на локалните избори. Законите што ќе го поминат комисискиот филтер ќе бидат ставени на дневен ред на седница на Собранието по завршувањето на изборите, закажани за 24 март.
XS
SM
MD
LG