Достапни линкови

logo-print

Бразил размислува да купи руско оружје


Дмитри Медведев во посета на Бразил

Дмитри Медведев во посета на Бразил

Бразил размислува да купи руски противвоздушни ракетни системи кои ќе помогнат за заштита на небото за време на Светското првенство во фудбал во 2014 година и на Олимписките игри во 2016. За договорот било разговарано за време на посетата на рускиот премиер Дмитри Медведев на Бразил, која почна вчера.
Официјални претставници соопштија дека преговорите за договорот ќе почнат во март, но не прецизираа колкава би била неговата вредност.
XS
SM
MD
LG