Достапни линкови

logo-print

Тројца можни кодоши меѓу кандидатите за локалните избори


Комисијата за верификација на фактите од една од четирите надлежни институции доби повратна информација дека три лица од кандидатите за носители на јавна функција, како советници и градоначалници, фигурираат во нивната евиденција, изјави за МИА портпаролот на Комисијата, Предраг Димитровски. Тој информира дека за денеска во 13 часот е закажана седница на која членовите на Лустрациската комисија треба да се изјаснат дали тие три лица биле соработници на тајните служби од идеолошко-политички или од партиски причини.
XS
SM
MD
LG