Достапни линкови

logo-print

ЕУ ги заостри санкциите против Северна Кореја


ЕУ ги заостри санкциите против Северна Кореја по нуклеарната проба изведена минатата недела. Ова го договорија министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ на денешниот состанок во Брисел. ЕУ ги проширува санкциите воведени од Советот за безбедност на ОН во јануари. Северна Кореја на 12 февруари изврши трета нуклеарна проба.
XS
SM
MD
LG