Достапни линкови

Ограбена Јованка Броз


Јованка Броз.

Јованка Броз.

Засега непознати лица во текот на вчерашниот ден го ограбиле домот на Јованка Броз, вдовица на претседателот на некогашна СФР Југославија, Јосип Броз - Тито. Како што соопшти денеска српската полиција, крадците упаднале во куќата што се наоѓа во белградската елитна населба Дедиње и украле засега неутврден број вредни предмети. Истрагата околу грабежот е во тек, се наведува во полициското соопштение, без да се соопштат повеќе детали за целиот случај.
XS
SM
MD
LG