Достапни линкови

logo-print

Српскиот министер за надворешни работи во посета на Македонија


Министерот за надворешни работи на Србија Иван Мркиќ

Министерот за надворешни работи на Србија Иван Мркиќ

Министерот за надворешни работи на Србија Иван Мркиќ денеска ќе ја посети Македонија на покана на министерот за надворешни работи Никола Попоски. Се очекува македонскиот и српскиот шеф на дипломатијата на средбата да разговараат за билатерални односи, со акцент на можностите за продлабочување на соработката во доменот на економијата, енергетиката и транспортот.
За време на престојот, Мркиќ ќе биде примен и од претседателот Ѓорге Иванов и од премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG