Достапни линкови

logo-print

Шиитските лидери ќе одлучуваат дали ќе ги погребаат жртвите од нападите


Шиитските жени на протест против нападите во Куета

Шиитските жени на протест против нападите во Куета

Религиозните и локалните лидери во Куета ќе се сретнат денеска за да донесат одлука дали жртвите од бомбашките напади во градот ќе бидат погребани или во знак на протест против нападите телата нема да бидат закопани.
Шиитите во Куета во јануари одбија да ги погребаат жртвите кои загинаа при сличен напад. Бомбашките напади предизвикаа протести во земјата.
XS
SM
MD
LG