Достапни линкови

logo-print

Претседателски избори во Ерменија


Актуелниот претседател на Ерменија Серж Саркисијан

Актуелниот претседател на Ерменија Серж Саркисијан

Во Еременија денеска се одржуваат претседателските избори, кои се петти по ред од воспоставувањето на независноста на земјата. Според анкетите, актуелниот претседател Серж Саркисијан најверојатно ќе го обезбеди неговиот втор мандат на функцијата.
Се очекува тој да освои околу 70 отсто од гласовите.
XS
SM
MD
LG