Достапни линкови

logo-print

Либија ја прослави годишнината од револуцијата


Претседателот на Националниот совет во Либија Мухамед Мегарјеф

Претседателот на Националниот совет во Либија Мухамед Мегарјеф

Либија при силно обезбедување ја прослави втората годишнина од почетокот на борбата против режимот на соборениот претседател Моамер Гадафи. Претседателот на Националниот совет Мухамед Мегарјеф им изрази почит на мачениците на револуцијата и на вистинските револуционери кои помогнале Гадафи да се симне од власта.
Мегарјеф говореше пред насобраната толпа во Бенгази, каде започна револуцијата.
XS
SM
MD
LG