Достапни линкови

logo-print

Кореа очекува победа на претседателските избори во Еквадор


Претседателот на Еквадор Рафаел Кореа

Претседателот на Еквадор Рафаел Кореа

Претседателот на Еквадор Рафаел Кореа објави победа на изборите во земјата. Според некои од анкетите, Кореа освоил 61 отсто од гласовите, а неговиот ривал Гиљермо Ласо 20 проценти.
Кореа го подигна животниот стандард на ниските класи и ја зголеми нивната социјална заштита.
XS
SM
MD
LG