Достапни линкови

logo-print

Протести во Шпанија против промени во јавниот здравствен систем


Протестите во Шпанија против мерките за штедење на власта во јуни

Протестите во Шпанија против мерките за штедење на власта во јуни

Големи демонстрации се одржаа во шпанските градови поради планот за делумна приватизација на јавниот здравствен систем. Доктори, медицински сестри и други здравствени работници маршираа во Мадрид и Барселона, а многу од нив носеа и бели мантили.
XS
SM
MD
LG