Достапни линкови

logo-print

Фејсбук мета на хакери


Фејсбук соопшти дека бил мета на хакери, но нема информации дали сајтот бил компромитиран. Според социјалната мрежа упадот се случил во минатиот месец кога вработените посетиле сајт за кој сметале дека е наменет за развој на мобилна технологија, но бил сајт на хакери кои се обидувале да се инфилтрираат во Фејсбук.
Некои од личности инволвирани во настанот соопштија дека упадот се случил од кина.
XS
SM
MD
LG