Достапни линкови

logo-print

Обама ја потврди подршката за Јапонија


Американскиот претседател Барак Обама ја реафирмираше американската посветеност за заштита на Јапонија по третиот нуклеарен тест на Северна Кореа. Белата Куќа соопшти дека Обама телефонски разговарал со јапонскиот премиер Шинзо Абе Во соопштението е наведено дека Обама ја реафирмирал постојаноста на одбрамбената посветеност кон Јапонија.
XS
SM
MD
LG