Достапни линкови

logo-print

Петмина загинати во уривањето на авион во Украина


Петмина загинале при уривање на авион близу градот Донетск, во источниот дел на Украина. Дванаесетмина биле повредени во инцидентот кој се случи во средата, соопштија надлежните. Леталото со 45 патници излетало од пистата, се превртело и распарчило.
XS
SM
MD
LG